بهترین سرویس های کپی تریدینگ فارکس

کپی تریدینگ یک استراتژی معاملاتی در بازارهای مالی است که به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا معاملات را از معامله‌گران دیگر که ممکن است بیشتر تجربه یا دانش خاصی داشته باشند، کپی یا تقلید کنند. این روش برای افرادی که وقت یا تخصص کافی برای انجام معاملات را ندارند و یا می‌خواهند استراتژی‌های معاملاتی موفق دیگران را به کار گیرند، بسیار مفید است.

خانه » بهترین سرویس های کپی تریدینگ فارکس
بهترین سرویس های کپی تریدینگ فارکس
بهترین سرویس های کپی تریدینگ فارکس

کپی تریدینگ یک استراتژی معاملاتی در بازارهای مالی است که به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا معاملات را از معامله‌گران دیگر که ممکن است بیشتر تجربه یا دانش خاصی داشته باشند، کپی یا تقلید کنند. این روش برای افرادی که وقت یا تخصص کافی برای انجام معاملات را ندارند و یا می‌خواهند استراتژی‌های معاملاتی موفق دیگران را به کار گیرند، بسیار مفید است.

بهترین سرویس های کپی تریدینگ فارکس


از قابلیت کپی تریدینگ در بروکرهای فارکس چه می‌دانید؟ درواقع با کمک این قابلیت، تریدرهای مبتدی و حتی حرفه‌ای می‌توانند از روی دست معامله‌گرانی که همواره در مسیر سود هستند کپی کنند. اما مسئله اینجاست که برای بهره‌مند شدن از چنین قابلیتی باید پلتفرمی قابل قبول با شرایط منصفانه را انتخاب کرد. پلتفرمی که به عنوان یک پل ارتباطی بیان افراد حرفه‌ای و مبتدی، شرایط یادگیری، همکاری و اشتراک‌گذاری را به بهترین نحو ممکن فراهم می‌آورد.
این مقاله دقیقا به همین موضوع اختصاص دارد. برای اینکه بتوانید به بهترین شکل ممکن کپی تریدینگ فارکس را پیش ببرید، توصیه داریم تا انتهای مقاله همراه ما باشید. قصد داریم برترین سرویس های کپی تریدینگ را به شما معرفی کنیم.

کپی تریدینگ چیست؟


همانطور که گفتیم؛ کپی تریدینگ (Copy Trading) یک روش معاملاتی است که در آن افراد می‌توانند معاملات سایر تریدرها را به‌صورت خودکار کپی و اجرا کنند. این روش برای معامله‌گران تازه‌کار و مبتدی که تجربه کافی در تحلیل بازار و انجام معاملات را ندارند، بسیار مناسب است.
در کپی تریدینگ، افراد ابتدا یک تریدر باتجربه و موفق را در یک پلتفرم کپی تریدینگ انتخاب می‌کنند. سپس با تنظیم میزان سرمایه‌ای که می‌خواهند کپی کنند، معاملات آن تریدر را به‌صورت خودکار در حساب خود تکرار می‌کنند. شاید این روش در ابتدا کمی نادرست به نظر آید، اما شاید جالب باشد بدانید کپی تریدینگ یکی از متداول‌ترین روش‌های معامله در بازار فارکس بوده و کاربران زیادی به دلیل کمبود وقت و دانش و حتی با هدف جلوگیری از ضررهای هنگفت، از آن استفاده می‌کنند.

تفاوت کپی تریدینگ با سیگنال فارکس


افرادی که در بازارهای معاملاتی حضور دارند، به خوبی آگاهند که در کنار کپی تریدینگ، روش دیگری هم برای کسب درآمد از این بازارها تحت عنوان «سیگنال فارکس» وجود دارد. این روش همچون Copy Trading، مزایا و معایب خاص خود را داشته و معامله‌گران برحسب دانش، بودجه و همچنین تجربه‌شان می‎توانند از آن استفاده کنند.

تفاوتی کپی تریدینگ و سیگنال فارکس در چیست؟


سیگنال فارکس به روشی گفته می‌شود که در آن تریدرهای حرفه‌ای، سیگنال، توصیه‌ها و اطلاعات مفیدی در جهت ورود و یا خروج از یک معامله در بازارهای مالی را ارائه می‌دهند. در چنین شرایطی سایر تریدرها، خصوصا افراد مبتدی، با بهره‌گیری از این سیگنال‌ها و همچنین اطلاعات و آنالیزهایی که انجام داد‌ه‌اند، معاملات خود را پیش خواهند برد.
درواقع در کپی تریدینگ، معامله‌گران تنها سرمایه اولیه معامله را تهیه کرده و باقی موارد را به دست یک معامله‌گر حرفه‌ای و کاربلد می‌سپارند، اما در سیگنال فارکس، خود تریدرها هستند که ریسک معامله را پذیرفته و در آن وارد می‌شوند.
چگونگی عملکرد کپی تریدینگ در بازار فارکس
برای استفاده از کپی تریدینگ در بازار فارکس، ابتدا باید در یک بروکر فارکس که خدمات کپی تریدینگ را ارائه می‌دهد، ثبت نام کنید. سپس، باید یک معامله‌گر را برای کپی کردن معاملات او انتخاب کنید.
پس از انتخاب معامله‌گر، باید مبلغی را به عنوان سرمایه اولیه معاملات خود وارد کنید. این مبلغ به اندازه سرمایه معامله‌گر مورد نظر شما خواهد بود.
پس از تامین سرمایه اولیه، معاملات معامله‌گر مورد نظر شما به طور خودکار در حساب شما باز و بسته می‌شوند. شما می‌توانید میزان ریسک خود را با تنظیم درصدی از سرمایه خود که می‌خواهید به معامله‌گر مورد نظر خود اختصاص دهید، کنترل کنید.

مزایا و معایب کپی تریدینگ در فارکس


استفاده از یک استراتژی چه برای معامله در بازارهای مالی و چه سایر کارهای دیگر، مزایا و معایب خاص خود را دارد و این مسئله درخصوص کپی تریدینگ نیز صدق می‌کند. پس لازم است تا با مزایا و معایب این روش آشنا شوید:

مزایای کپی تریدینگ:


نیازی به تجربه و دانش کافی برای انجام معاملات نیست. درواقع در این روش، معامله‌گران می‌توانند از دانش و تجربه معامله‌گران حرفه‌ای استفاده کرده و بدون نیاز به انجام تحلیل‌های تکنیکال و فاندامنتال، در بازارهای مالی به درآمد برسند.
امکان کسب درآمد از بازارهای مالی بدون نیاز به صرف زمان زیاد: کپی تریدینگ یک روش نسبتاً آسان و کم‌درگیری است. تنها کافیست سرمایه اولیه معاملات را تامین کرده منتظر بمانید تا معامله‌گر انتخابی‌تان سایر مراحل را پیش ببرد.
امکان کاهش ریسک معاملات با انتخاب معامله‌گران باسابقه و موفق: کپی تریدینگ می‌تواند یک روش عالی برای کاهش ریسک معاملات باشد. با انتخاب معامله‌گران باسابقه و موفق، ریسک معاملات تا حدود زیادی کاهش پیدا می‌کند.

معایب کپی تریدینگ:


پذیرش ریسک معاملات معامله‌گر مورد نظر: در کپی تریدینگ، شما ریسک معاملات معامله‌گر مورد نظر خود را نیز می‌پذیرید. اگر معامله‌گر مورد نظر شما ضرر کند، شما نیز ضرر خواهید کرد.
امکان عدم موفقیت معامله‌گر مورد نظر و از دست رفتن سرمایه: هیچ تضمینی وجود ندارد که معامله‌گران مورد نظر شما همیشه موفق باشند. اگر معامله‌گر مورد نظر شما شکست بخورد، شما نیز سرمایه خود را از دست خواهید داد. هرچند یکسری قوانینی وجود دارد که قبل از آن باید حتما نسبت به آنها مطلع شوید.
بروکرهایی که سرویس کپی تریدینگ را ارائه می‌دهند
حال نسبت به کپی تریدینگ آشنایی کامل دارید، اما کدام یک از بروکرهای فعال این سرویس را ارائه می‌دهند؟ در ادامه به معرفی این بروکرها خواهیم پرداخت.

کپی تریدینگ ای پلنت بروکرز


بروکر ای‌پلنت از جمله کارگزاری‌های نوپای ارائه‌دهنده خدمات خرید و فروش CFDها و جفت‌ ارزهای فارکس است که به ایرانیان نیز خدمات می‌دهد و سرویس کپی تریدینگ آنها نیز جزء سرویس‌های پرطرفدار به شمار می‌آید. سرویس Copy Trading در ای پلنت بروکرز دارای تنظیمات مختلفی است و حتی امکان مدیریت ریسک و انتخاب معاملات خاص را نیز فراهم می‌آورد. چه بسا که حتی این اجازه را به کاربر می‌دهد تا آمار و اطلاعات معاملات گذشته تریدر انتخابی خود را نیز رصد کرده و سپس با توجه به آنها تصمیم‌گیری نهایی را انجام دهد.
برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص این سرویس می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

کپی تریدینگ بروکر ویتاورس


همانطور که می‌دانید بروکر ویتاورس جزء بروکرهای بین‌المللی بوده که با در اختیار داشتن مجوز از CySEC قبرس، خدمات کپی تریدینگ را نیز ارائه می‌دهد. کپی تریدینگ در این بروکر آپشن‌های خاصی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد که از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
امکان کپی معاملات در پلتفرم‌های پرطرفدار متاتریدر 4 و 5
امکان زیر نظر گرفتن عملکرد تریدرها
امکان تنظیم میزان ریسک مدنظر در معاملات آینده
در این بروکر کپی تریدینگ به صورت درصدی از سود معاملات حساب خواهد شد و این درصد از 0 تا 25درصد متغیر است. برای استفاده از سرویس Copy Trading نیز باید در این بروکر ثبت نام کرده، احراز هویت کنید و یک حساب معاملاتی افتتاح کنید و پس از تمام این مراحل، این سرویس برای شما آماده خواهد بود تا با فیلترهای مدنظر به تریدر حرفه‌ای و کاربلد با سابقه‌ای قابل قبول برسید و معاملات آغاز شود.

کپی تریدینگ بروکر آلپاری


بروکر آلپاری یکی از شناخته شده‌ترین بروکرهای حال حاضر است که به ایرانیان خدمات می‌دهد و با پشتیبانی حرفه‌ای خود توانسته نظر بسیاری از معامله‌گران حرفه‌ای را جلب کند. از همین‌رو استفاده از سرویس‌ کپی تریدینگ این بروکر با توجه به تریدرهای حرفه‌ای که در اختیار دارد، میتواند همواره سودده باشد!
البته برای استفاده از این سرویس در بروکر آلپاری باید حساب پم (PAMM) بسازید. حساب پم در این بروکر با حساب پم در فارکس مشابه بوده و تنها برای کپی تریدینگ به جهت تسهیل روند معاملات مورد استفاده قرار می‌گیرد. پس از ساخت حساب پم، میتوانید یک مدیر استراتژی برای خود انتخاب کنید تا معاملات شما را با سرمایه‌ای که در اختیارش قرار می‌دهید، پیش بگیرد.
کپی تریدینگ در بروکر آلپاری کاهش ریسک، آزادی عمل در کپی معاملات، حداقل واریز به صرفه و غیره را به دنبال دارد. همین ویژگی‌ها و مزایا هم باعث شده تا کپی تریدینگ در آلپاری همواره یکی از انتخاب‌های معامله‌گران باشد.

کپی تریدینگ در بروکر لایت فایننس


بروکر لایت فایننس تقریبا از سال 2005 فعالیت خود را در بازار فارکس آغاز کرده و در زمینه ارائه خدمات خرید و فروش نمادهای معاملاتی حسابی سر زبان‌ها افتاده است. سرویس کپی تریدینگ هم از سال 2011 در سایت فعال بوده و معامله‌گران مبتدی و حرفه‌ای می‌توانند از آن استفاده کنند.
جالب است بدانید که سرویس کپی تریدینگ در لایت فایننس با نام «پلتفرم معاملاتی اجتماعی» شناخته می‌شود و معامله‌گران این فرصت را دارند تا از میان لیستی کامل از مدیران حرفه‌ای و ارائه‌دهندگان سیگنال، با بررسی تاریخچه معاملات آنها، بهترین گزینه موجود که با شرایط و بودجه آنها مطابقت دارد را انتخاب کنند. البته که امکان چت با معامله‌گر نیز در این بروکر وجود دارد.
در این بروکر نیز همچون بروکر آلپاری برای بهره‌مندی از سرویس کپی تریدینگ باید حساب سرمایه‌گذاری پم افتتاح کنید و فرآیند را پیش ببرید.
سرویس های کپی تریدینگ خارجی
در این بخش شما را با سرویس‌های کپی تریدینگ خارجی آشنا خواهیم کرد.

سرویس کپی تریدینگ ZuluTrade


ZuluTrade یکی از محبوب‌ترین سرویس‌های کپی تریدینگ دنیاست که فعالیت خود را در سال 2007 آغاز کرده و هم‌اکنون با بیش از یک میلیون کاربر در بیش از 100 کشور جهان فعالیت می‌کند.
ZuluTrade شرایطی را فراهم آورده تا معاملات در این پلتفرم به بهترین شکل ممکن انجام گیرد و معامله‌گران براساس عملکرد خود، امتیازدهی می‌شوند و کاربران می‌توانند با توجه به این امتیازها، معامله‌گران مورد نظر خود را انتخاب کنند. علاوه بر این، امکان ایجاد استراتژی‌های معاملاتی توسط کاربران و به اشتراک گذاشتن آنها نیز وجود دارد.

سرویس کپی تریدینگ Etoro


این پلتفرم نیز در سال 2007 فعالیت خود را آغاز کرده و از همان روزهای ابتدایی با ارائه سرویس کپی تریدینگ، امکان انجام معاملات خودکار و شبکه‌سازی را فراهم آورد. با استفاده از این قابلیت کاربران می‌توانند امتیازها و تاریخچه معاملات گذشته آنها، تریدر حرفه‌ای و باتجربه‌ای را جهت در اختیار قرار دادن سرمایه‌شان انتخاب کنند.
فراموش نکنید که در این معامله، هم تریدر و هم کاربر در سود شریک بوده و در صورت ضرر، این کاربر است که تنها ضرر می‌کند.

سرویس کپی تریدینگ خارجی Tradency


برای استفاده از کپی تریدینگ در Tradency، ابتدا باید در این پلتفرم ثبت نام کنید. سپس، باید یک حساب معاملاتی باز کرده و مبلغی را به عنوان سرمایه اولیه وارد نمائید. پس از این مرحله، نوبت به انتخاب معامله‌گر مدنظر می‌رسد. خوشبختانه در این بخش فیلترهایی وجود دارد که می‌توانید براساس بودجه، استراتژی و معیارهایی که مدنظر دارید، معامله‌گر مدنظرتان را انتخاب کنید. حتی امکان تعیین میزان ریسک نیز وجود دارد. این میزان ریسک همان درصدی از سرمایه شماست که در اختیار معامله‌گر قرار می‌گیرد!
و در آخر
در این مقاله شما را با بهترین سرویس‌های کپی تریدینگ فارسی ایرانی و خارجی آشنا کردیم. حال شما هستید که با بررسی موارد فوق باید تصمیم بگیرید کدام یک از سرویس‌های موجود میتوانند نیاز شما را برآورده سازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بروکر فارکس بروکر فارکس با کمترین اسپرد